Piątek, 19 lipca 2019 r.   Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


19. Turniej Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup.

W dniach 3-5 lipca na murawie zmierzy się ze sobą blisko 350 miłośników futbolu z Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy, Kazachstanu oraz Polski. 32 drużyny z 11 krajów Europy powalczą o tytuł zwycięzcy w 19. Turnieju Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2019. To jedyna taka liga na świecie. Wielkie sportowe emocje, rywalizacja, zacięta walka do ostatniej minuty meczu – na to możemy liczyć już na początku lipca kiedy to zostanie rozegrany 19. Turniej Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup.

Wakacje z Chopinem

Wakacje z Chopinem to 8 koncertów z muzyką Fryderyka Chopina odbywających się w każdą niedzielę wakacji, od 7 lipca do 25 sierpnia 2019 r., o godz.12.15, w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, w miejscu, które zaistniało na kulturalnej mapie Europy dzięki wakacyjnym pobytom młodego Fryderyka Chopina w majątku rodziny Dziewanowskich w Szafarni.

Nieziemsko Bezpieczny Piknik Rodzinny

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Promyk Nadziei" w Żabienku na czele z Prezes Barbara Lech oraz koordynatorem projektu Jarosławem Gębala serdecznie zapraszają na NIEZIEMSKO BEZPIECZNY PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się 13 lipca 2019 r. od godz. 15:00 w Żabienku. W tym roku będziemy promować bezpieczeństwo, zdrowy tryb życia, sport i przeciwdziałanie uzależnieniom a także, co najważniejsze, ŚWIĘTOWAĆ 15 URODZINY NASZEGO STOWARZYSZENIA. Wśród partnerów pikniku wymienić należy: Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Mogilnie, Straż Miejską w Mogilnie, Państwową Inspekcję Sanitarną w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich Wszedzień, Stowarzyszenie "Impuls" z Wylatowa, Mogileński Stowarzyszenie Sympatyków Kolei, Ochotniczą Straż Pożarną z Wylatowa, Akcja Animacja, Magia Dzieciństwa, Duet NiN.

W programie wiele atrakcji: występy artystyczne, loteria fantowa, szczudlarze, animacje dla dzieci, dmuchane wesołe miasteczko, słodkości i poczęstunek, pokazy pierwszej pomocy, konkursy dla dzieci, stoiska profilaktyczne, warsztaty żywieniowe oraz wiele innych.W związku z 15 - leciem przygotowano także urodzinowe niespodzianki i gadżety. Patronat honorowy objęli: Starosta Mogileński Pan Bartosz Nowacki oraz Burmistrz Mogilna Pan Leszek Duszyński. Patronat Medialny sprawują: TVP Bydgoszcz, Radio PiK, Gazeta Pomorska oraz CMG24.pl Projekt dofinansowany z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.

Szczegóły na stronie FB Stowarzyszenia w dedykowanym wydarzeniu.
Serdecznie Zapraszamy!!!

"Kto dawniej na wsi o miłość pytał?" - widowisko obrzędowe

Tradycja i dziedzictwo kulturowe Ziemi Chełmińskiej wraz z ich znaczeniem i genezą jest dziś niemal zapomnianym elementem codzienności. Wartości, które niegdyś definiowały naszą tożsamość, dziś popadły w niepamięć. Dlatego, by przypomnieć Wam dawną obrzędowość, obyczajowość, wierzenia czy motywacje zawierania związków małżeńskich na wsiach, zapraszamy gorąco do uczestniczenia w spektaklu teatralnym, który odbędzie się 3.08.2019 roku w kościele św. Ducha w Chełmnie (kościół wyłączony z funkcji sakralnej) przy ulicy Wałowej 10. Jeśli jesteście sympatykami dawnych tradycji i miłośnikami teatru to wydarzenie jest zdecydowanie dla Was.

XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych
XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych
XXIII Pałuckie Targi Rolne i XVII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie odbędą się w dniach 24-25 sierpnia 2019 r. na terenie inwestycyjnym Grupy Arche przy ul. Kl Janickiego.

Pałuckie Targi Rolne to impreza organizowana od 1997 roku w Żninie. Gromadzi corocznie wystawców z całej Polski i ma za zadanie zaznajomienie rolników z powiatów: żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego z ofertą wystawców w branżach: maszyn i urządzeń, ogrodniczej i szkółkarskiej, pasz, nawozów i środków ochrony roślin, doradztwa i obsługi rolnictwa, materiałów budowlanych i branży spożywczej.

Pałuckie Targi Rolne odbywają się zawsze pod koniec sierpnia: w sobotę między godzinami 10.30 a 18.00, a w niedzielę - między 9.00 a 17.15. Przez 20 lat odbywały się na plaży nad Jeziorem Czaple w Żninie, a od 2017 roku mają nową lokalizację i odbywają się nad drugim żnińskim jeziorem - Jeziorem Dużym.