Niedziela, 16 lutego 2020 r.   Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Utrudnienia na DK5 po kolizji w Kruszynie Krajeńskim.
Utrudnienia na DK5 po kolizji w Kruszynie Krajeńskim.
Utrudnienia na DK5 po kolizji w Kruszynie Krajeńskim.
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Uniwersyteckie Walentynki - Zakochaj się

Z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy wraz z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zaprasza w dniu 14 lutego 2020 na Stary Rynek w Bydgoszczy na wydarzenie pod nazwą ”Zakochaj się”.

Impreza będzie miała charakter promujący profilaktykę zdrowotną, a program wydarzenia zapewni, że nadchodzące święto zakochanych będzie łączyć w sobie trzy wątki: zdrowotny, naukowy i kulturowy.

W ramach programu planujemy m.in.: piknik rodzinny w godzinach od 17:00 do 20:00, transmisję wydarzenia na żywo w mediach społecznościowych, koncert na scenie przez cały czas trwania pikniku z artystami oraz konkursy z nagrodami.

Learn Better

Learn Better (Ucz się lepiej) to projekt społeczny powstający w ramach znanej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Organizatorzy mają w planach zająć się problemem, jakim jest trudność z nauką oraz stres, który często jej towarzyszy.

Według zarządców wydarzenia wiele osób ma problem z efektywnym uczeniem się, a ludzie nie zawsze wiedzą jak szybko i skutecznie się uczyć - bywa to demobilizujące, czasem prowadzi również do ogólnej bezradności i braku chęci do działania. Dodatkowo zadanie to utrudnia uczniom niezdrowy stres, którego częste i długotrwałe pojawianie się może mieć naprawdę złe skutki. Wpływa on bardzo źle na nasze zdolności poznawcze. Młodzież, jak i również starsze osoby mają problem z zorganizowaniem sobie czasu i określenia kryterium sukcesu. Dzięki swoim działaniom autorzy pozwolą im nauczyć się, jak uczyć się lepiej. Podejmą oni wiele działań. Przeprowadzą serie warsztatów, na których młodsze, a nawet starsze osoby, będą mogły dowiedzieć się jak UCZYĆ SIĘ LEPIEJ, jak radzić sobie ze stresem, a także jak osiągnąć sukces. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach, mogą być spokojne - twórcy Learn Better planują założyć stronę w Internecie pozwalającą być na bieżąco z udostępnianym przez nich materiałem.


16-17 marca odbędzie się XXVII edycja Welconomy Forum in Toruń, którego temat przewodni brzmi „Ekonomia oczami Świętego Jana Pawła II”. Miejscem tegorocznego Forum jest Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Uroczysty bankiet na zakończenie pierwszego dnia Forum będzie miał miejsce w Dworze Artusa.

Sesja Plenarna będzie prowadzona przez prof. Michała Kleibera oraz Ks. prof. dr hab. Henryka Skorowskiego. Udział w niej wezmą między innymi: Jadwiga Emilewicz - Minister Rozwoju, Paweł Borys - Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Ks. Sławomir Oder - Prezes Trybunału Apelacyjnego przy Kurii Rzymskiej. W imieniu korpusu dyplomatycznego gości Welconomy powita także Ambasador Chin, Liu Guangyuan.